top of page

Opárenská kecka

Altros Media, obec Malé Žernoseky a společnost AŽD Praha zvou na pátý ročník turisticko-zábavné akce, kde si na své přijdou malí i velcí turisté i neturisté. OPÁRENSKÁ KECKA vás zavede na jedna z nejhezčích míst Českého středohoří.

Nenáročné trasy pro rodiny s prcky nejsou jen nudným výletem, ale jsou zpestřené řadou zajímavých soutěží a aktivit. V Opárenském údolí (mezi Opárnem a Malými Žernosekami) najdete interaktivní stezku s úkoly pro děti i dospělé. Na pěti stanovištích si zkusíte chůzi po lanové lávce, rybaření v Opárenském potůčku, střelbu z luku, poznávačky zvířat a rostlin a další aktivity.

 

Start i cíl je ve sportovním areálu v Malých Žernosekách. Trasu "MIMI" ovšem můžete začít jízdou malebným údolím vláčkem Švestkové dráhy, linkou T4 společnosti AŽD Praha. Pokud se tak rozhodnete, je třeba nastoupit do vlaku kdekoli na trase, dojet do Opárna a startovat odsud. Pokladnu / registrační stánek pro tuto trasu k potkáte u rozcestí pod Císařskými schody a poté jdete pěšky do cíle v Malých Žernosekách. 

2024_kecka.jpg

START / CÍL S OBČERSTVENÍM
Stanoviště ve sportovním areálu Malé Žernoseky bude v provozu od 9:00 do 20:00. Tady bude k dispozici pivo, limo, a občerstvení. Při startu obdržíte vodu, mapku a oplatku, po návratu na vás bude čekat pamětní list, párek v rohlíku a dárečky od Švestkové dráhy :)

START Z OPÁRENSKÉ STRANY

Trasu "MIMI" doporučujeme začít jízdou malebným údolím vláčkem Švestkové dráhy, linkou T4 společnosti AŽD Praha. Pokud se tak rozhodnete, je třeba nastoupit do vlaku kdekoli na trase, dojet do Opárna a startovat odsud. Pokladnu / registrační stánek potkáte od 9:00 do 16:00 u rozcestí pod Císařskými schody a poté jdete pěšky do cíle v Malých Žernosekách.

STEZKA PRO DĚTI SE STANOVIŠTI V ÚDOLÍ

9:00 - 17:00 hod.

REGISTRACE NA STARTU

9:00 - 14:00 hod.

PARKOVÁNÍ
Prosíme, neparkujte v údolí ani na startu / cíli. Ideální využít hromadnou dopravu do Malých Žernosek a Opárna nebo parkovat v Malých Žernosekách

STARTOVNÉ
Dospělí - 90 Kč / Dítě do 15 let - 60 Kč (v ceně mapka, párek v rohlíku, oplatka, voda, pamětní list, zážitky a bolavé nohy:))

Trasy

R = kontrolní razítka

MIMI
3 km

Motoráčkem do Opárna - Opárenské údolí (stezka s úkoly) - Sportovní areál MŽ.

Pokladnu potkáte před rozcestím na Císařské schody. 

RODINNÁ
4,5 km

Sportovní areál MŽ - Opárenské údolí (stezka s úkoly) - Císařské schody (R) - U Dvou lip - Sportovní areál MŽ

TURISTA
12 km

Sportovní areál MŽ - Opárenské údolí - Hrad Opárno - Lovoš (R) – Panenské kameny – U Dvou lip - Sportovní areál MŽ

FRAJER
32 km

Sportovní areál MŽ - Císařské schody (R) - Lovoš (R) - Boreč - Ostrý - Milešovka (R) - hrad Opárno - Opárenské údolí - Sportovní areál MŽ

Registrace

Startovné se platí až na místě

Akci podpořili

2023_kecka_pl.jpg
bottom of page