top of page

Altros Rockfest

Altros Rockfest, který se svou čtyřiadvacetiletou tradicí patří k těm nejstarším rockfestům u nás, letos nabídne největší porci vystupujících v historii. Za dva dny se na pódiu v lovosickém lesoparku Osmička vystřídají více než dvě desítky kapel. Termín 19. a 20. července 2024 by si tak měli do kalendářů napsat všichni fanoušci méně či více ostré rockové hudby. Bude totiž z čeho vybírat.

„Žánrově bude letošní ročník opravdu hodně pestrá záležitost. Zazní nejen hard rock, punk, heavy metal, ale i klasický bigbít, nu-metal, death metal, folk punk nebo v současnosti stále oblíbenější stoner rock,“ říká pořadatel festivalu Honza Štok. „Snažíme se oslovit co nejširší publikum kytarové hudby a třeba i rozšířit lidem obzory. Často nám fanoušci děkují, že poznali něco nového, na co by třeba dobrovolně nezašli. No a za ostřejší punk nás třeba někdy kovaní metalisti pohlavkují,“ dodává s úsměvem organizátor.

Pořadatelé jako obvykle vsadili na známá jména. Sobotnímu večeru bude kralovat rockový Ježíš Kamil Střihavka s kapelou Leaders, Stará Puška nebo The Fialky. V pátek zazní vzpomínka na Mejlu Hlavsu v podání kultovní undergroundové kapely Garáž v čele s Tony Ducháčkem. Punkové příznivce během víkendu dále potěší Houba, Vision Days nebo litoměřický Švindl, fanoušky ostřejších kytar zas světově proslulý Hypnos nebo melodici SteelFaith. Dojde ale třeba i na reggae od ústecké stálice Uraggan Andrew & Reggae Orthodox.

Tradičně proběhne oblíbená soutěž v pití piva z tupláku na čas. Dále se mohou návštěvníci těšit na skvělé občerstvení, vinotéku, kavárnu, čajovnu, fotokoutek, tetovací salón nebo chill-out zónu. U areálu je možné také stanovat a vzít s sebou čtyřnohé mazlíčky.

Přidejte se na událost, ať vám nic neuteče!

Letošní ročník je věnován Honzovi "Žížovi" Žižkovskému, skvělému člověku a kamarádovi, který nás loni předčasně opustil.

ALTROSÍ INFORMACE

TERMÍN

19. 7. 2024 (15 - 01 hod.) a 20. 7. 2024 (11 - 01 hod.)

 

MÍSTO

Lesopark Osmička, Lovosice (viz mapa - příjezd přes ulici Přívozní)

POČASÍ
Uvidíme. Loňskejch 40° C bylo už celkem dost. Rada pořadatelů: pijte pivo!

STANOVÁNÍ
Stanovat lze na vlastní riziko v těsné blízkosti areálu.

AREÁL
• Brány festivalu se otevřou hodinu před začátkem (pátek 14:00, sobota 10:00). Na noc (cca od 3:00 se areál uzavírá)
• Zákaz vnášení vlastního jídla a pití!
• Vstupem do areálu berete na vědomí, že na akci mohou být pořizovány zvukové a/nebo obrazové záznamy, k jejichž pořizování není dle OZ zapotřebí vašeho souhlasu.

ZVÍŘATA
Zvířatům vstup povolen!

PARKOVÁNÍ
K parkování využijte označená parkoviště na mapce.

OBČERSTVENÍ
Tradičně bude kromě klobásek, guláše, sekané a dalších masoteriánských dobrot v nabídce i něco pro vegany a vegetariány. Ke kávě budou i minikoblížky!

NÁPOJE by LOVO Café
Na čepu bude točený Březňák 11°, novinka Krušovice Bohém 12°, Pilsner Urquell, limča a cider. Dále budou koktejly, kořalky, káva a řada dalšího.

VINOTÉKA
K dostání budou lokální vína z Českého středohoří od Čajovny - vinotéka bez názvu, Lovosice

VSTUPENKY
Za zvýhodněnou cenu můžete koupit v předprodeji na kclovos.cz, na místě budou o 50 Kč dražší. Děti do 15 let, senioři, ZTP a ZTP/P vstup zdarma.

TOALETY
Festival má vlastní sociální zázemí vč. umyvadel a pisoárů. Po dobu akce budou také zpřístupněny veřejné toalety vč. WC pro invalidy několik metrů od areálu.

TAKY BUDE:

• FOTOKOUTEK
• TETOVACÍ STUDIO
• STÁNKY S MERCHANDISE & DISTRO
• CHILLOUT ZÓNA

INSTRUKCE PRO KAPELY

  • Důrazně žádáme o dodržení harmonogramu, pokud nebude na místě domluveno jinak

  • Prosím kapely, aby byly na místě nejpozději hodinu před začátkem vystoupení

  • K dispozici bude místo na prodej merche u stage

  • K dispozici bude kytarový box Engl 2x12V, vše ostatní vč. bicích prosím dovézt či popůjčovat mezi sebou

  • Prosím kapely, které tak neučinily, o zaslání playlistu a stageplanu na tento mail

  • Kontaktní telefon na produkci je 775 659 379 (Honza Štok), popř. 777 209 889 (Dan Adamus)

  • Prosíme o maximální prosdílení na sítích, děkujeme :)

PŘÍJEZD K AREÁLU

  • GPS souřadnice areálu jsou 50.51710925943102, 14.052777682109896

  • Příjezd ulicí Přívozní

2024_altros_v1.jpg
white-instagram-logo-png-transparent.png
Facebook
bottom of page